"Kreiserinio Buriavimo Mokykla"

Žodis "SAILING" surinktas tarptautinių vėliavėlių sąvado kodu.
2006.12.23. Šestadienio vakare kavinėje "Trobelė" įvyko mokyklos vakaras, kurio metu Vygantas Jautakas su žmona Rimante pristatė savo kelionę po Lenkijos ežerus: kanalai, pakeliami tiltai, jachtklubai, atviri plotai - visa tai puikiai paįvairina atostogas. Artūras Sujetovas parodė fantastiškus vaizdus iš savo kelionių po Norvegiją ir Švediją. Klaipėdiečiai Tomas Kaminskas ir Artūras Kieža atsivežė du filmus apie Klaipėdos Universiteto mokomosios Brigantinos "Brabander" parplukdymą iš Kylio į Klaipėdą.

Sekantys Mokyklos organizuojami teoriniai kreiserinio buriavimo kursai Vilniuje vyks 2007 metų rugsėjo mėnesį.


2007.04.17. Įsteigtas "Kreiserinio Buriavimo Mokyklos" Klaipėdos filialas. Kursų pradžia 2007.10.20.
2007.06.08. Pirmas Mokyklos ekipažas išplaukė į Gioteborgą per Giote kanalą (Švedija) gegužės 26. Nuotraukos. Birželio 8-ąją reisas laimingai baigėsi Gioteborge ir komanda grįžo į Lietuvą autobusiuku.
2007.06.17. Birželio 29-a 19 val visi mokiniai rinkosi "Trobelėje". Kelionės Gote kanalu įgula pristatė savo įspūdžius.

2007 metais Mokykla rėmė sekančias jūrines regatas:

Gero Vėjo regata (Klaipėda 2007.06.23)

Žalčių Karalienės regata (Klaipėda-Visbis-Klaipėda 2007.07.01 - 2007.07.08)


2007.07.09. "Foto Albumuose" Mokyklos reisas į "Gote kanalą" ir Mokyklos remiama "Gero Vėjo" regata.
2007.07.31. Šiandien Mokykla pasirašė Mėlynosios vėliavos programos bendradarbiavimo sutartį. Mėlynosios vėliavos programos gamtosauginio elgesio Kodeksas.
2007.08.12. Šiandien Mokyklos mokiniai išplaukė į Saremo salą su jachta Katarina Jee, kuri 40-ojoje Kuršių marių regatoje absoliučiai greičiausių jachtų įskaitoje uzėmė 2-ą vietą iš 60-ties (padidinimui reikia spragtelti ant nuotraukos).
- 2007.10.06. Šiandien Klaipėdos filialo vadovas sėkmingai baigė atestacinius mokymus.Šiuo metu "Kreiserinio Buriavimo Mokykla" jau veikia Vilniuje ir Klaipėdoje!
- 2007.10.09. Kalėdų periode bus rengiamas Mokyklos absolventų ir mokinių vakarėlis. Tema: vasaros kelionių įspūdžiai ir teigiama patirtis. Konkreti data ir vieta bus paskelbta gruodžio mėnesyje atskirai.
- 2007.10.20. Bendromis Mokyklos ir AB "Klaipėdos laivų remonto" pastangomis vakar vyko "Kreiserinio Buriavimo Mokyklos" Klaipėdos filialo pristatymas ir pirmoji paskaita. Nuotaukose iš kairės į dešinę: 1) Instruktažas klasėje; 2) (iš kairės į dešinę) Mokyklos filialo vadovas Viktoras Golubovskis, Partneris Marius Eidukevičius, garbės svečias Kapitonas Eimutis Astikas, Partneris Kastytis Bartusevičius; 3) AB "Klaipėdos laivų remonto" direktorius Alvydas Butkus ir mokykos partneris Kastytis Bartusevičius.
- 2007.10.25. Achemos Grupės pranešimas spaudai (BNS) ir "Vakarų Ekspreso" straipsnis apie Klaipėdos Kreiserinio Buriavimo Mokyklą. Kaip sakė Klaipėdos filialo vadovas - mokykla, tai ne tik žinios, bet ir neformalus bendro pomėgio žmonių klubas, užmezgantis ryšius pamokose ir tęsiantis santykius bendruose laisvalaikio renginiuose.
- 2007.12.29. Kalėdinis Mokyklos vakarėlis vyko gruodžio 29-ą 18 val kavinėje "Trobelė". 2007 sezono keliones pristatė: kapitonas Tomas Dalgėda (Švedija, Danija, Lenkija), Gustė Usonytė ir Emilijus Kazlauskas (Švedija), Vytautas Merkys (Adrijos jūra), Egidijus Petrulėnas (ežeras Dringis). Vyko viktorina, kurios metu lygioje kovoje vienodą balų sumą surinko net dvi ekspertų grupės (iš 4). Nugalėtojai su nugalėtaisiais pasidalino prizinį melioną. Susirinko 48 žmonės iš kurių jauniausiam buriuotojui buvo 3 mėnesiai.
2008 metais Mokykla remė sekančias jūrines regatas:
Gero Vėjo regata (Klaipėda 2008.05.31)
III Žalčių Karalienės regata (Klaipėda-Visbis-Klaipėda 2008.06.29 - 2008.07.06)
- 2008.05.20. Mokykla išleido Kuršių Marių jūrlapį, nubraižytą remiantis sutartimi su VĮ Vidaus vandens kelių direkcija ir naudojantis šios įmonės vandens gylių tyrimais, atliktais pasaulinės WGS-84 geodezinių duomenų sistemos koordinatėse. Tai šiuolaikiškas lietuviškas jūrlapis, atitinkantis tarptautinį jūrlapių gamybos standartą INT-1. Įsigyti galima "Watski" parduotuvėje Pilies uoste, Klaipėdoje.

Mokyklos išleistas Kursiu mariu jurlapis
I-a įgula: Klaipėda-Gioteborgas.
II-a įgula: Gioteborgas-Klaipėda.
- 2008.07.12. Penkios Mokyklos auklėtinių komandos atliko praktiką jūroje šiais metais (spauskite ant nuotraukos). 4-ios su jachta "Vakarė" ir 5-a su jachta "Neringa".
III-a įgula: "Žalčių karalienės" regata.
Mokyklos mokinės jachtos SOTO įgulos sudėtyje.
Mokyklos mokiniai jachtos BARTA įgulos sudėtyje.
Mokyklos vadovas Artūras Dovydėnas jachtos KATARINA JEE įgulos sudėtyje.
IV-a įgula: "Šilkinis reisas".
Kreiserinio Buriavimo Mokyklos Vimpelas
- 2008.08.11. Baigėsi 41-oji Kuršių marių regata Hansabanko taurei laimėti. Mokiniai regatoje (iš kairės į dešinę): 1.Mokyklos mokinės jachtos SOTO Sirenų sudėtyje, vadovaujamoje kapitono Sauliaus Šukaičio, III vieta V-oje grupėje; 2. Mokyklos mokiniai jachtos BARTA įgulos sudėtyje, vadovaujamoje kapitono Simo Steponavičiaus; 3. Mokyklos vadovas Artūras Dovydėnas jachtos KATARINA JEE sudėtyje, vadovaujamoje kapitono Mart Tamm, I-a vieta I-ojoje grupėje ir III-a vieta absoliučiai greičiausiųjų jachtų įskaitoje.
- 2008.12.17. Šį trečiadienį "Vilniaus vartų" restorane "Avenue" vyko Kalėdinis Mokyklos vakarėlis. Jau trečius metus iš eilės vykstančiame metiniame renginyje apsilankė 85 žmonės (užseregistravo 112). Sveikinimo kalbą tarė LBS Prezidentas ir Mokyklos Globėjas Robertas Dargis, savo kelionių prezentacijas pristatė 5 žmonės: Vaidevutis Margiris papasakojo apie keliones kateriais po vidinius Prancūzijos vandenis; Artūras Sujetovas pristatė savo pomėgių kelią nuo burlenčių iki kreiserinės burinės jachtos kapitono (linksmiau plaukti kartu su kitais, taip jis komentavo savo apsisprendimą); Alma Čypienė paruošė neregėtą ligi šiol prezentaciją su filmuotais intarpais apie "suviliotos žmonos" įspūdžius, pirmą kartą patekusios į burinę jachtą ir tą patį vakarą išplaukusios į banguotą jūrą; Mokyklos vadovas Artūras Dovydėnas pristatė Kreiserinės praktikos apžvalgą, išvadas ir kitų metų planus. Publikai reikalaujant išklausyta dar viena prezentacija: Tomas Dalgėda - "šeimyninis poilsis kateriais Suomijos ežeruose". Kaip visada, pagrindinis reikalavimas prezentacijoms buvo: savo patirties perteikimas kitiems. Visi mokiniai gavo specialią Mokyklos dovaną: Venanto Butkaus knygutę "Gero Vėjo", kurioje retrospektyviai pateikti straipsniai apie buriavimą. Visos prezentacijos buvo informatyvios, įdomios ir naudingos. Mokykla sulaukė nemažai elektroninių laiškų su padėka už įdomų vakarą.

Naujienų archyvas 2006-2019

- 2009.02.11. Vakar įvyko pirmas Mokyklos organizuotas seminaras su kviestiniais lektoriais. Svečiai, UAB "Varicom" darbuotojai, pristatė švedų gamintojo TYSTOR "protingus" įkroviklius, automatinius akumuliatorių atjungėjus MONITOR ir srovių nukreipėjus SEPTOR, bei EXIDE gamintojų grupės akumuliatorius. Nuo paprastų plokštelinių ir ruloninių starterinių, iki absorbuoto stiklo pluošto ir želinių žemų srovių buitinių.
- 2009.02.13. Buriuotojų svajonių "Everestas" - Horno ragas nugalėtas 2009-02-11 21:00 Lietuvos laiku ! Mokykla sveikina apiplaukusią Horno ragą 1000-mečio Odisėjos V-o etapo įgulą, kurioje iš dvylikos buriuotojų net 5 yra baigę Kreiserinio Buriavimo Mokyklą. Pagal Odisėjos tinklapyje skelbiamas jachtos koordinates, jachta praplaukė pro pietinį Horno rago kampą pusės mylios atstumu. Komanda išlipo dviems valandoms į Horno salą, kad nusifotografuotų ten esančio Albatroso formos monumento fone ir pasirašytų specialioje knygoje. Vėjas, 12 valandą Lietuvos laiku pūtęs 37 mazgų greičiu (stiprūs 7 balai), nukrito iki 10 mazgų (3 balai) ir pasisuko iš Šiaurės. Pernakvoję Horno salos įlankoje Martial Bay, mūsų didvyriai patraukė link Ušuajos miesto Biglio sąsiauryje, Argentinoje

Linas Ivanauskas
Linas Ivanauskas

Paulius Čitavičius
Paulius Čitavičius
Regimantas Malakas
Regimantas Malakas
Gerardas Linauskas
Gerardas Linauskas
Darius Kremensas
Darius Kremensas
- 2009.02.22. Net 7 Mokyklą baigę žmonės apiplaukė Horno ragą su jachta "Ambersail" 1000-mečio Odisėjos metu. Tai nereiškia, kad jie išmoko buriuoti Mokykloje. Tai reiškia, kad net buriavimo Everestą nugalėję žmonės skiria daug dėmesio mokymuisi. Mokyklose ir savarankiškai.
Mokytkla yra "Mėlyunosios vėliavos" programos dalyvė.

Raimundas Daubaras

Viktoras Golubovskis

1-a komanda: 10 parų, 638jm, Šibenek-Split-Dubrovnik-Dures-Lefkados-Korintas-Aegina-Atėnai.
2-a komanda: 9 paros, 768 jm, Atėnai-Heraklionas-Hania-Valeta.
3-a komanda: 11 parų, 755jm, Valeta-Arbatax-Porto Červo-Ajjacio-Roma.
4-a komanda: 12 parų, 930jm, Roma-Palermo-Bari-Vis-Hvar-Trogir-Šibenek.
- 2009.10.01. Kreiserinio Buriavimo Mokykla rugpjūčio 15 - rugsėjo 26 dienomis su JCI Vilnius ir Vilniaus miesto savivaldybe, bei partnerystėje su "iaa" (Istorinės Atminties Akademija), Viduržemio jūroje vykdė projektą Gold of Lithuania. Patronažą šiai misijai suteikė Lietuvos Nacionalinė UNESCO komisija. Projektą palaikė: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA), ICC, Lietuvos institutas, Lietuvos respublikos Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos tūkstantmečio direkcija.
    Prof.Alfredo Bumblausko dėka projektas gavo istorinį pagrindimą. Mus užkrėtė Lietuvos didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio (1549-1616) piligriminė kelionė buriniu laivu į Palestiną per Viduržemio jūrą (1582-1584), vėliau kelionės po Siriją ir Egiptą. Kaip visada, kelionėje mes atradome daugiau, nei tikėjomės. Ne tik vėjų sujauktas jūras ir pavojus. Mes atradome vieni kitus, svetimus kraštus, gerą komandinę mokyklą ir naudą Vilniaus miestui. Lankytų miestų merai Kroatijoje, Albanijoje, Kretoje, Maltoje, Sardinijoje, Korsikoje ir Italijoje prašė perduoti Vilniaus merui jų didelį pageidavimą kuo greičiau pasirašyti miestų bendradarbiavimo sutartis. Lyg būtume diplomatinio korpuso kariai. Bet taip ir buvo, turint omenyje tą aukšto lygio dėmesį, kokį rodė savivaldų vadovai Lietuvos valstybei mūsų asmenyje. Antra vertus, tik Lietuvos valstybė turi diplomatus, o Vilniaus miesto savivaldybė neturi diplomatinio korpuso. Taigi, buvome oficialūs Vilniaus miesto prekybiniai, ekonominiai ir kultūriniai "ataše", nes gabenome Vilniaus miesto mero laiškus-kreipinius bendradarbiavimo ryšiams užmegzti. Apskritai, kelionė įvykdė tris savo misijas: a) populiarinti buriavimą; b) skleisti žinomumą apie Lietuvą; c) tiesti kultūrinius, ekonominius ir diplomatinius tiltus tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir aplankytų miestų savivaldybių. Kuri svarbesnė? Nėra tokios. Visos svarbios, nes visos asmeniškai liečia projekto dalyvius. Projekte dalyvavo 34 žmonės. Nuplaukta 3'091 jūrmylė; išplaukiota 42 paros, aplankyta 19 uostų, susitikta su 8 savivaldybėm, aplankytas Vatikanas, kur mus priėmė Vatikano valstybės valdytojas jo eminencija kardinolas Giovani Lajola ir tuo palaimino mūsų žygį. Keliose akimirkose iš 6 savaičių kelionės po Viduržemio jūras galite pamatyti ne tik poilsį, bet ir buriavimą, bet ir Vatikano užkulisius, į kuriuos, beje, ne kiekvienas įleidžiamas. Vatikane puikiai žino apie kunigaikštį Mikalojų Kristupą Radvilą Našlaitėlį, kilusį iš Gediminaičių Radvilų giminės. Juolab, kad jo brolis Jurgis Radvila buvo Vilniaus (1579-1583) ir Krokuvos (nuo 1591) vyskupu, gavo Šv.Siksto bažnyčios kardinolo kepurę (1586) ir yra palaidotas Romos Jėzaus bažnyčioje. Jam pastatytas paminklas Vavelio katedroje (1900). Tokiu būdu, kaip minėjo projekto vadovas Donatas Juška, mes prikėlėme Mikalojų Kristupą Radvilą Našlaitėlį iš užmaršties antram gyvenimui. Priėmimas Vatikane buvo kaip aukščiausias visos Lietuvos pagerbimas ir įvertinimas. Ne mūsų asmeniškai ir ne mūsų žygio. Pagaliau ne per krepšinį, ne per sportą, o per kultūrą ir istoriją Lietuva tapo pagerbta lygiomis teisėmis su likusiomis Europos šalimis. Ir mums labai pasisekė, nes kaip sakė Vatikane mus lydėjęs Lietuvos ambasadorius prie švento sosto Vytautas Ališauskas: -"Švento Petro Baziliką iš nugarinės pusės pasiseka pamatyti toli gražu ne kiekvienam mirtingajam, tad skubėkite fotografuotis ir greičiau važiuokime, nes Lietuvos ambasadoje Romoje mūsų jau laukia Lietuvos ambasadorius Italijoje p. Petras Zapolskas su visa svita".
Prezentacija 2009-08-12 (prieš ekspediciją), Jachtos vėliavos pašventinimas Vilniaus Archikatedroje 2009-08-12, Lietuvos Ambasada Graikijoje 2009-08-26, Gold of Lithuania Vatikane 2009-09-15, Priėmimas Vilniaus savivaldybėje po ekspedicijos 2009-09-30 (sutikimas), Žiniasklaida 2009-09-30 (sutikimas), Donatas Juškus (2009-10-02, DELFI, Video). P.S. Sekančiais metais projektas vyks toliau.
1-a komanda: 13-20.06.2009, 7 paros 502jm.
3-a komanda: 05-11.07.2009, 7 paros 288jm.
4-a komanda: 11-18.07.2009, 7 paros 485jm.
2-a komanda: 26.06-04.07.2009, 7 paros 494jm.
5-a komanda: 18-25.07.2009, 7 paros 200jm.
6-a komanda: 25.07-01.08.2009, 7 paros 250jm.
- 2009.10.01. 2009 metų kvalifikacinius plaukimus Baltijos jūroje atliko 35 Mokyklos mokiniai, bendrai nuplaukę per 6 savaites 2'219 jūrmylių. Aplankyti uosai: Gioteborgas, Helsingioras, Kopenhaga, Svanekė, Kalmaras, Visbis, Gdanskas, Liepoja, Pavilosta. Mokiniai plaukojo su šiais metais Mokyklos įgyta jachta "SVAJONĖ" (Bavaria 390 Lagoon). Jie nesinaudojo autopilotu. Mokėsi vairuoti dieną ir naktį, planuoti keliones modernaus ploterio pagalba, naviguotis rūke radiolokatoriaus pagalba.

- 2009.02.10. Mokykla pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB "Marinera". Pagal ją įmonės buriuotojiškų reikmenų parduotuvėje Kauno jachtklube Mokyklos mokiniams taikoma 10% nuolaida. Perkant virš 4 tūkstančių litų - dar 5%. Įmonės adresas: M.Gimbutienės 35, Kaunas, tel.: +370 37 370678, faksas: +370 37 769400, Interneto svetainė http://www.sailing.lt, el.paštas office(eta)sailing.lt, Žemėlapis. Norint gauti nuolaidą, reikia pateikti Kreiserinio Buriavimo Mokyklos baigimo Sertifikatą.
- 2010.08.19. Baigėsi "spinakerinis" reisas į Lenkiją. Iki vakarienės Helyje plaukėm su spinakeriu, Gdanskas, vakarienė Jastarnėje ir su pavėjiniu 6 balų vėju namo. 4 paros, 295 jūrmylės ir nauji atradimai. Pasirodo, Lenkijos pajūryje maisto gaminimo tradicijos skiriasi nuo žemyninių. Vietoj pagarsėjusių "fliakų" ir "zrazų" galima paragauti tik-ką sugautų jūrinių plekšnių, arba oto (angl. halibut). Iš 4 centimetrų storio ir 20 cm diametro plekšnės vietiniai kepėjai (aišku reikia žinoti vietas) paruošia delikatesinį patiekalą. Lenkams brangu (nes jie dažniausiai valgo "fritkes"), o mums 32 Lt - tik daina (Nidos "Kuršyje" tiek kainuoja 180 gr. oto uodega).

Jachtos "Svajonė" spinakeris. Tik 100 m2.
- 2010.08.11. Liepos 31 KBM vadovas Giruliuose susitiko su talentais apdovanotais neįgaliaisiais vaikais. Tai bendras projektas su VŠI "Kultūros artelė", vadovaujama Odetos Abromavičiūtės. "Kultūros artelė" jau tris metus iš eilės vykdo socialinę-kultūrinę programą "Kurk Lietuvoje". Tokiu būdu neįgalūs bet talentingi vaikai kuria meno stovyklose. KBM yra labai dėkinga "Kultūros artelei", už kvietimą prisidėti prie šio gražaus projekto. Daugiau šio projekto rėmėjų.

Susitikimas Giruliuose su neįgaliaisiais vaikais.
- 2010.07.24. Baigėsi dviejų savaičių trukmės "Mokyklos Didysis plaukimas" Baltijos jūroje. Per dvi savaites nuplaukta 675 jūrmylės. Aplankyti uostai: Klaipėda-Gudjemas-Kristijansio-Kalmaras-Byxelkrok-Vastervik-Visbis-Klaipėda. Šio plaukimo metu lepino karšti orai. Maksimalus vėjo greitis - 15 m/s, trukęs tik pusę dienos. Visą laiką vyravo pakankami vėjai buriuoti, tačiau nepakankami aklinai rifuotis. Bet jie nebuvo tokie, kaip humoristiniame patarime apie vėjo stiprumą, tinkantį buriavimui, kuris skamba taip: "Jei vėjas neužpučia žvakės, tai jis per silpnas buriuoti, tačiau jei užpučia, tai jau per stiprus". Per 14 parų plaukimo variklio prireikė tik uostuose ir paskutinę naktį prieš vėjo krypties pasikeitimą. Kursantai įrodė savo sugebėjimą planuoti keliones: šiandien vakarinėje Baltijoje siaučia 22 m/s šiaurės vėjas, gūsiuose sustiprėjantis iki 28 m/s, bet mes esame teisingoje vietoje teisingu laiku. Teisingai parinkta hidrometeorologinė taktika leido mums ramiai sugrįžti, nors grįžimo dieną penktadienį Kaune ir Panevėžyje vėtra vertė medžius su šaknimis. Kaip tai daroma? Mokyklos rengiamuose kursuose tai galima sužinoti :) Sakau "galima", nes nėra garantijos, kad nelankant ir nesimokant savarankiškai kažkas taps labiau patyrusiu. Patirtis ateina per pastangas ir klaidas, dėl kurių gyvenimas ir yra toks nepakartojamas.

- 2010.07.01. Naujausių KBM nuotykių Adrijos jūroje fragmentas jau čia (spragtelėti dešiniu pelės klavišu, pasirinkti " Įrašyti saistomą objektą kaip..." ir, išsaugojus diske, paleisti su bet kuriuo .mpg grotuvu) arba You Tube. Šiemet buvo visko: vėjo iki 35 mazgų, lietaus, saulės. Visi kaip vienas grįždami namo tvirtino, kad įsimylėjo Adrijos jūrą ir kitais metais sugrįš Mokyklos komandų sudėtyse, kurioms jau dabar yra rengiamas dar įdomesnis planas. Bet apie tai bus kiekvienam pranešta tiesioginiu laišku šių metų lapkričio mėnesį.

"Eime Buriuoti", Baltos lankos, 2010, 1'500 egz., ISBN 978-9955-23-377-0.
- 2010.09.06. RYA (Royal Yachting Association - Karališkosios Buriavimo Asociacijos) praktinis vadovėlis vaikams "Eime buriuoti" (autorė Claudia Myatt) buvo išleistas 2010 metais. Nors parašyta vaikams, tačiau vadovėlis puikiai viską paaiškins ir pradedantiems suaugusiems. Šiame leidime angliškų tekstų vertimą paruošė "Kreiserinio Buriavimo Mokykla". Įsigyti.

"Buriavimas", Diemedžio leidykla, 2010, 1'000 egz., ISBN 978-9986-23-160-8

- 2010.09.06. Šiais metais išleistą A.Dovydėno vadovėlį "Buriavimas" jau galima įsigyti ir internetu. www.manoknyga.lt siūlo patogų būdą neišeinant iš namų: sumokėjai pavedimu ir gavai knygą paštu. Tai jau trečias leidimas, išleistas Lietuvos Buriuotojų Sąjungos iniciatyva 1'000 egz. tiražu. Kaina 70 litų.

Pirmas leidimas buvo išleistas 2003 metais 1'000 egz. tiražu. Antras - 2005 metais 1'500 egz. tiražu.


- 2010.12.16. Gruodžio 15 dieną Centrum viešbutyje vyko Vilniaus KBM Kalėdinis vakarėlis. Kelionių pristatymus padarė Tomas Dalgėda, Sigitas Rimkevičius, Artūras Dovydėnas. Po pristatymo buvo pritarta dėl plaukimo didžiaisiais burlaiviais 2012 metais. Dalyvavo 75 žmonės.

- 2011.01.10. Sausio 7, penktadienį, įvyko pirma "išgyvenimo" paskaita Klaipėdos aukštosios jūreivystės mokykloje. Pirmą mokymo kursą išklausė šio tarpsezonio Kapitonų grupės klausytojai, kurie šeštadienį visi sėkmingai išlaikė Kapitono laipsnio egzaminą Klaipėdoje. Nuotraukos.

- 2010.11.22. Lapkričio 11-ą dieną vykusiame KBM ir Klaipėdos jūreivystės Akademijos susitikime Klaipėdoje buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl jūrinės kultūros ir jūreivystės mokslų propagavimo Lietuvoje. Pirmas bendradarbiavimo vaisius - Kreserinio Buriavimo Mokyklos Kapitonų mokymo programa pasipildys praktiniais gelbėjimo užsiėmimais Akademijos treniruoklių bazėje. Šį užsiėmimą ves profesionalūs Akademijos dėstytojai.

- 2010.11.17. Lapkričio 16-ą dieną vykusiame LBS Tarybos posėdyje buvo patvirtintas egzaminavimo būdas naudojant kompiuterinį testą.


- 2011.05.15. Vasaros skaitinių paskanavimui žurnalistas Venantas Butkus atsiuntė Mokyklai istoriją apie Chuaną Sebastijaną Elkaną ir Fernandą Magelaną. "Magelano vardą žino kiekvienas mokinukas, tačiau retas iš mūsų galėtų ką nors daugiau papasakoti apie vieną jo ekspedicijos dalyvį - drąsų baskų jūrininką Elkaną",- rašo Venantas Butkus. Ir kas gi pirmasis apiplaukė pasaulį?

- 2011.04.06. Pasirašyta partnerystės sutartis su Trakų buriuotojų klubu dėl vaikų mokymo vasaros buriavimo stovyklų metu. Klubas turi 7 "Optimist" joles ir rengia vaikų buriavimo stovyklas, kurių metu vaikai apgyvendinami Trakų kempinge, mankštinasi, mokosi ir buriuoja.

Šią vasarą KBM mokiniai gausiai dalyvavo kvalifikacinėje praktikoje Adrijos ir Baltijos jūrose. Birželio mėnesį Kroatija lepino orais ir visi liko patenkinti lengvomis lenktynėmis. Visos jachtos turėjo išnuomotus genakerius ir visų komandų įgulos galėjo išbandyti šią burę įvairiais kursais. Žodžiu - mini varžybos, kurios trukdavo pusę dienos, įnešė naujo azarto 2011 metų kvalifikaciniuose plaukimuose. Liepos mėnesio Baltijos plaukimas su "Svajone" davė daugiau buriavimo įspūdžių. Jei Adrijoje vidutiniškai per parą nuplaukiama apie 25 jūrmylias, tai Baltijoje šis skaičius dvigubai didesnis. Patyrėme visko. Labai greitai (per 19 valandų) nuplaukėme į Lenkiją ir išbandėme vietinę virtuvę. Pakankamai greitai (per 2 paras) perskrodėme Baltiją iš pietų į šiaurę (iki Nynashamno-Stokholmo prieigos). Ištyrėme pietinį Stokholmo archipelago įėjimą (vaizdingai siaurą). Plaukėme į uostą per radiacinį rūką su radiolokatoriaus pagalba (matomumas 50 metrų). Buvome patekę į jūrinį rūką ir klausėmės ūkiančio rūke laivo garsinių signalų. Galiausiai sugedo variklis ir navigavomės elektros energijos taupymo režimu, t.y. be ploterio, o švartavomės Klaipėdoje be variklio. Baltijoje per 14 parų nuplaukėme 762 jūrmyles. Planuotą plaukimą į Riugeno salą pakoregavo orai. Teko pusiaukelėje (Helyje) pasukti į šiaurę (į Stokholmą), kad pasislėptume nuo per Baltiją nuvilnijusios audros. Buvo ir įdomu ir smagu. Nuotraukos apačioje (Kroatijos vaizdai) - didinasi spragtelėjus ant jų.


- 2011.08.08. Kreiserinio buriavimo praktika Adrijos ir Baltijos jūroje 2011 metais:
- 2011.12.21. Mokomoji medžiaga per nedidelę buriavimo prizmę: "Lietuvos 2012 metų biudžetas" ir Peticija prieš burinių jachtų prabangos mokestį.
- 2011.12.12. Lietuvos Centrinis Bankas gruodžio 12 dieną, pirmadienį, Pinigų muziejaus patalpose pristatė kolekcinę monetą buriavimo tema, skirtą 2012 metų Londono Olimpinėms žaidynėms (gruodžio 11 dieną buvo atkurtas Lietuvos Olimpinis koitetas, ir ši diena labiau tiktų, bet gruodžio 11 diena buvo sekmadienis). Moneta nukaldinta iš sidabro Ag925, svoris 28.28 gr, kaina 150 Lt. Be vaizdo paveiksliukuose reikia pasakyti, kad ant briaunos iškaldintos stilizuotos burės ir šūkis triskart Vėjo! Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas sakė, kad tai jo nuopelnas pasufleruoti Bankui monetos siužetą ir kad išleidžiant proginę monetą prieš Olimpiadą istoriškai yra užtikrinama sėkmė. Moneta nukaldinta su monetų kalybos naujovėmis - pirmą kartą išbandyta kalybos technologija, leidžianti matyti skirtingą vaizdą ant burės kairėje, monetą pavertus kampu. Ačiū bankui. O iš Lietuvos Pašto belieka laukti pašto ženklų su buriavimo tema.

Padidinimui spustelk su pele.
Padidinimui spustelk su pele.
- 2012.09.23. Baigėsi trečias ir paskutinis šios vasaros buriavimo praktikos etapas "Aegean Spirit 2012". Žemiau kelios nuotraukos.

- 2012.07.29. Baigėsi antras šios vasaros buriavimo praktikos etapas "KBM Baltija 2012" (nuotr. Gailė Sakalaitė, padidinimui spustelkit nuotrauką).

- 2012.07.01. Baigėsi pirmasis šios vasaros buriavimo praktikos etapas "KBM Adrijos Reisas 2012". Visi įspūdžiai, aptarti sekcijose, bus pristatyti Mokyklos nariams Kalėdiniame vakarėlyje. Cheers!

- 2012.05.17. Reikia mėgautis kiekviena diena, kad senatvėje būtų ką atsiminti,- pagalvojau, pasiryžau ir sudalyvavau Antigua Sailing Week su jachta Ambersail (45-a regata, 105 dalyviai). Tai Karibų Kuršmarės. Rezultatas stabilus - ketvirti iš keturių savo grupėje. Reikia pasakyti, kad buvome mažiausias laivas (60 pėdų, 11 žmonių - labai trumpas krenavimo "suolelis"). Sojana, didžiausias 2-jų steibų kečas Farr 115 pėdų (28 įgulos nariai), Antipodes - Santa Cruz 72 pėdos (gal 18 įgulos narių) , Black Bird - Tripp 75 pėdų (15 įgulos narių). Nors pirmame ilgiausiame etape aplink Antigvos salą (50 jm) buvome treti, tačiau balasto perpylinėjimai neleido mums būti konkurencingais kitose trumpose distancijose, kurių ilgis variavo tarp 18 ir 26 jūrmylių, o mažiausias atstumas tarp ženklų buvo pusė mylios. Lekiant 10-15 mazgų (max.20), vienos lenktynės trukdavo kelias valandas, per kurias atlikdavome einiolika vendų ir halzų. O pralošdavome tik 6 sekundes (vienas iš rezultatų). Truputį pritrūko sėkmės. Pirmą dieną nutraukėme du falus, antrą dieną neužsirakino genakerio falas ir leidomės pavėjui su laviruotės burėms, paskutinę dieną plyšo kojinė ir genakeris išsiskleidė nedaplaukus iki priešvėjinio ženklo 3 korpusus. Bet tai nėra svarbiausia. Man patiko startų azartas, regatos dvasia, gamta, oras, vėjas (20-28 mazgai), laivas, komanda ir tas fizinis darbas kraunant beterijas su kavamale). Reikia namie tokią pasistatyti. Ką parsivežiau? Puikią nuotaiką ir 3 numestus kilogramus. Dabar esu, kaip sakė sutinktas rūkalius, "man, you are burned". O svarbiausia (dėkui Gintarui) nepagailėjom susidėti po 50 USD ir nupirkom Tim Wright, vieno iš geriausių buriavimo fotografų, nuotraukų originalus. Kelias jų (sumažintas iki leidžiamo pagal autorines teises dėti į internetą dydžio) matot dešinėje. O puikias video akimirkas galite pasižiūrėti čia. Smulkiau viskas bus Mokyklos Kalėdiniame vakarėlyje. Ne tik varžybos bet ir savaitės kruizo, vykusio po varžybų, filmas. Aplankėm: Antigvą (At.Jones ir Falmouth), Gvadelupę (Puant a Pitras), Les Saintes-Gvadelupe (Marigot), Dominiką (Portsmouth), Begiją (Port Elizabeth), Tobago Keys (Grenadinų salynas prie Union salos). Nuplaukėm per savaitę 265 jm varžybų režimu ir 615 jm poilsiniu režimu per antrą savaitę.

- 2013.07.31. Baigėsi Baltijos jūros praktikos plaukimai.

- 2013.06.22. Liepoje prasideda Baltijos Kreiserinio buriavimo praktikos etapas. Žemiau 2013 metų Graikiškojo praktikos etapo įgulos.

- 2015.01.14. KBM 2014 metų Vilniaus elitinis Kalėdinis vakarėlis jau 9-as. Jo puošmena šiemet buvo geriausio Lietuvos saksofonisto Kęstučio Vaiginio akustinio džiazo kvartetas (Dima Golovanovas - klavišiniai, Heikko Remel - kontrabosas, Tonu Tubli - mušamieji). Renginio metu unikaliais diplomais buvo apdovanoti 2014 metų Kvalifikacinės praktikos Egėjo jūroje dalyviai. Reikia paminėti, kad Centrinių Cikladžių Egėjo jūroje akvatorija (Graikija) yra labiausiai geidžiama ir tinkama būriavimui dėl savo archipelago ir pastovių vėjų. Niekur kitur Viduržemio jūroje nėra tokių sąlygų buriuoti, nei Turkijoje, nei Italijoje, nei Ispanijoje. Visi dalyviai vienbalsiai patvirtino, kad 2014 metų formatas buvo idealus.

- 2014.09.26. 2014 metų KBM kreiserinės praktikos įgulos Graikijoje:
- 2014.03.21. KBM dėstytojai savaitę mokėsi Klaipėdos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) SOLAS kursuose pagal IMO STCW 75 konvencijos išgyvenimo jūroje mokymo programą. Ilgamečio bendradarbiavimo su LAJM pagrindu dabar ruošiama Pirmosios pagalbos ir Gelbėjimo plaustų treniruoklio vienos dienos programa KBM mokiniams, apie kurios pradžią bus paskelbta tiesioginiu paštu.

- 2014.04.08. Nuo šiandien, t.y. 2014 metų balandžio 8 dienos, pradedami vienos dienos "Švartavimo kursai", kuriuos bendrai sukūrė KBM ir vienintelė čarterinė kompanija Lietuvoje Gosail.lt. Tai ne tik švartavimo, bet ir manevravimo su varikliu sausakimšuose uostuose praktika. Gosail.lt garantuoja pilną draudimą jachtos sugadinimo atveju. Apmokytas Instruktorius pamokys - kaip atlikti vienokius ar kitokius manevrus. Apie šiuos kursus skaitykite čia, arba ieškokite tinklapio meniu "Kaip įgyti praktiką -> Švartavimo".


- 2014.02.06. Vaikų buriavimo atgaivinimo užduoties Vilniuje ėmėsi privačios iniciatyvos (NBA - Nacionalinė Buriavimo Akademija ir TBK - Trakų Buriuotojų Klubas). 2014-ų metų planų pristatymas vyks 2014-02-20 dieną, ketvirtadienį, 18:30 val. Architektų rūmuose, Kalvarijų g.1, Vilnius. Laukiami tėvai su savo vaikais, kurie nori buriuoti. Paruoštos dvi programos: pažintinė (vasaros stovyklų formate - TBK) ir sportinė (treniruočių stovyklų formate - NBA). Pristatymo turinį galima perskaityti ir parsisiųsdinti čia.

- 2015.10.15. KBM kreiserinės praktikos įgulos 2015 metais Seišeliuose, Graikijoje ir Baltijoje.

- 2016.01.15. Kalėdinis 2015 m. vakarėlis neįvyko, nes 2016-01-09 mano mama, Izabelė Dovydėnienė, 88-ių metų amžiausi iškeliavo Anapilin.

- 2016.09.01. Keturios įgulos, arba 32-u buriuotojai, šiais metais įgijo naujos patirties nugalėję Egėjo jūrą skersai-išilgai. Visi reisai buvo fantastiški. Įgulos patyrė naktinius plaukimus, audras ir štilius, inkaravimosi meną ir nakvynę laukinėse pasakiško grožio įlankose, įamžintose plaukimo diplomuose. Antroje eilutėje - 3-ys įgulos po reisų Baltijos jūroje su jachta "Svajonė".

- 2017.07.01. Šiemet KBM kreiserinę buriavimo praltiką jau atliko: 6 buriuotojai Australijoje kovo mėnesį, 10 buriuotojų Karibuose balandžio mėnesį ir 33-ys buriuotojai Graikijoje birželio mėnesį ir 9 buriuotojai rugpjūčio mėnesį. Ir visur mačiau daug pavydžių akių kitose jachtose dėl to, kiek mūsų daug, kad niekada netrūksta kalbų ir įspūdžių, kad netenka vienam gaminti, valgyti ir dargi plauti indus. Mes viską darėme kartu ir niekas nebuvo sunku. "Gyvenimas gražus, kai šviečia vasaros saulė",- sakė jūreivis pravarde Džintonikas. O kiekvienas gali nuo savęs surimuoti toliau. Ačiū mums, kad esame gražūs, linksmi ir įdegę. Ir turime ką papasakoti po banguotų buriavimo atostogų, davusių mums įvairios praktikos. P.S.Visus praeito dešimtmečio praktikų atgarsius galite rasti "Naujienų archyve".

- 2018.07.01. 2018-ais metais Kroatijoje nuo gegužės 19-os iki birželio 16-os buriavimo praktiką atliko 68-i mokiniai su 11 jachtų.
- 2018.03.24. KBM mokomosios medžiagos pagrindu išleistas buriavimo vadovėlis "Kriserinis buriavimas".
- 2019.07.15. 2019-ais metais Graikijoje nuo gegužės 25-os iki birželio 29-os buriavimo praktiką atliko 76-i mokiniai su 12 jachtų.