Lietuvos Buriuotojų Sąjungos akredituota
"Kreiserinio Buriavimo Mokykla"
Mokymo įstaigos akreditavimo liudijimas Nr.1

Tikslas: Mokyti buriavimo.
Vizija: Marinistinė kultūra - tai asmenybės raštingumo dalis. Su ja turi būti susipažinę visi žmonės, laikantys save raštingais.
Misija: Kartu padaryti tai, ką pavieniui sunku pasiekti.

Mokykla įkurta 2005 metais. 2015 m. balandžio 18-os dienos duomenimis Mokyklą baigė 60 kursantų grupių. Viso 885 žmonės. Kvalifikacijos kėlimo praktiką jūroje atliko 376 žmogus (pradedant nuo 2007 metų ir iki 2015 rugsėjo 15-os). Bendroje Mokykos ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos programoje "Išgyvenimo technikos ir Pirmoji pagalba" (SOLAS kursai pagal IMO STCW 75 konvenciją) dalyvavo 54 žmonės (nuo 2011 sausio mėnesio iki 2014-05-10). Išduoti 223 Įgulos nario pažymėjimai. Tai vienintelė Mokykla Lietuvoje, veikianti Vilniuje ir Klaipėdoje pagal tą pačią medžiagą. Abiejuose miestuose galima įgyti vienodos kokybės teorines ir praktines žinias. Visi dėstytojai yra atlikę Mokyklos atestacinius mokymus, bei baigę SOLAS kursus.

Žiemos mėnesiais dėstomi teoriniai kursai, kurie sudaryti remiantis standartinėmis Lietuvos Buriuotoju Sąjungos mokymo programomis. Teorijos kursai organizuojami du kartus: iki Naujųjų ir po Naujųjų Metų. Daugiau apie paskaitų tvarką skaitykite rubrikoje Kaip viskas vyksta -> "I-a ir II-a eilė". Registruokitės atsiuntę duomenis, kurių formą rasite rubrikoje Kaip viskas vyksta -> "Registracija". Registruotis galima bet kuriuo metų laiku. Vasaros mėnesiais mokyklos Partneriai veda praktinius mokymus, skirtus I-os ir II-os eilės vairininko kvalifikacijoms įgyti. Pradedama nuo balandžio mėnesio. Praktikos mokomasi po teorinio kurso išklausymo. Dėl praktikos tarkitės su Mokyklos "praktikos" partneriais. Daugiau apie tai skaitykite rubrikoje "Kaip įgyti praktiką".
Žodis "SAILING" surinktas tarptautinių vėliavėlių sąvado kodu.
Kreiserinio Buriavimo Mokyklos Vimpelas

Pagrindinės žinios apie Kreiserinio Buriavimo Mokyklą

Mokytkla yra "Mėlyunosios vėliavos" programos dalyvė.
Pagrindinės žinios apie Kreiserinio Buriavimo Mokyklą

Tikslas: Mokyti buriavimo.
Vizija: Marinistinė kultūra - tai asmenybės raštingumo dalis. Su ja turi būti susipažinę visi žmonės, laikantys save raštingais.
Misija: Kartu padaryti tai, ką pavieniui sunku pasiekti.

Tai vienintelė Buriavimo mokykla Lietuvoje, išleidusi vadovėlį.

Tai pirmoji privati kreiserinio buriavimo mokykla suaugusiems nepriklausomoje Lietuvoje. Ji buvo įkurta 2005 metais. 2024 m. balandžio 20-os dienos duomenimis Mokyklą baigė 115 kursantų grupių. Viso 1'686 žmonės. VHF radijo operatoriaus kursus 2024 metų kovo 17-os dienos duomenimis yra baigę 278 žmonės. Kvalifikacijos kėlimo praktiką jūroje atliko 711 žmonių (pradedant nuo 2008 metų ir iki 2023 liepos 8-os). Bendroje Mokykos ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos programoje "Išgyvenimo technikos ir Pirmoji pagalba" (SOLAS kursai pagal IMO STCW 75 konvenciją) dalyvavo 54 žmonės (nuo 2011 sausio mėnesio iki 2017-11-12). Išduota 411 Įgulos nario pažymėjimų vaikams. Mokykla veikia Vilniuje ir Klaipėdoje. Abiejuose miestuose galima įgyti vienodos kokybės teorines ir praktines žinias. Dėstytojai yra atlikę Mokyklos atestacinius mokymus, bei baigę SOLAS gelbėjimo ir GMDSS radijo kursus.

Žiemos mėnesiais dėstomi teoriniai kursai, kurie sudaryti remiantis standartinėmis Lietuvos Buriuotoju Sąjungos mokymo programomis. Teorijos kursai organizuojami du kartus: iki Naujųjų ir po Naujųjų Metų. Daugiau apie paskaitų tvarką skaitykite rubrikoje Teorija -> Vidaus/Pakrančių. Registruokitės atsiuntę duomenis, kurių formą rasite rubrikoje Teorija -> "Registracija. Registruotis galima bet kuriuo metų laiku. Vasaros mėnesiais mokyklos Partneriai veda praktinius mokymus, skirtus visoms vadų kvalifikacijoms įgyti. Pradedama nuo balandžio mėnesio. Praktikos mokomasi po teorinio kurso išklausymo. Dėl praktikos tarkitės su Mokyklos "praktikos" partneriais. Daugiau apie tai skaitykite rubrikoje "Praktika".


2017-12-12. Patvirtintos naujos LBS burinių jachtų laivavedžių diplomavimo taisykles, kurios įsigaliojo nuo 2018-01-01.

2018-10-23. Sukurtas naujas tinklapio MENIU punktas "Egzaminai": -> Sveikatos pažyma".

2018-10-16. Naujai patvirtinti Egzaminų įkainiai 2020-01-01 ir Egzaminų tvarkaraštis.

2024-06-23. Vilniuje buriavimo kursai prasideda spalio 12-ą dieną, o VHF Radijo operatoriaus kursai - lapkričio 24-ą dieną. Klaipėdoje Buriavimo ir VHF Radijo Operaoriaus kursai nuo spalio 5-os dienos. Registracija .


2019-07-02. Jau antrus metus (pernai - Kroatijoje, o šiemet - Graikijoje) Kreiserinio Buriavimo Mokykla (KBM) rengia flotilės buriavimo praktikas Graikijoje. Tai startinis būdas pradėti buriuoti savarankiškai, kad sekančiais metais tai galėtumėte daryti patys.
         Padirbėjus tik vieną žiemą ir įgijus Vidaus vandenų burinės jachtos vado pažymėjimą, galite tapti burinės jachtos vadu Graikijoje ar Kroatijoje ir pats vadovauti laivui ir įgulai prižiūrint KBM flotilės flagmano laivui. Reikia tik didelio noro. Kaip tai padaryti? Ateiti rudenį mokytis. O registruotis jau dabar. Pernai taip padarė Arūnas su Pauliumi (apie tai filmuke - aut. Paulius Petrauskas ), ir dar 7-ių jachtų vadai. Tiesa, yra papildomų sąlygų. Flotilėje dalyvauja tik Vilniaus KBM mokiniai. Kitais metais birželio pradžioje reikia turėti: Vidaus vandenų burinės jachtos vado diplomą, VHF radijo operatoriaus pažymėjimą, baigti KBM švartavimosi kursų programą Klaipėdoje pas GoSail (Švartavimosi kursai vyksta visą rugsėjo mėnesį). Visa tai galite spėti per ateinančią žiemą. Tik turėkite draugų įgulai ir įspėkite juos iš anksto, kad jie susiplanuotų atostogas.
https://www.youtube.com/watch?v=EcS2j0eICzI&feature=youtu.be


Tiražas išparduotas

2020-12-04. Visiems ne paslaptis, kad KBM naudoja geriausiai skaitmenizuotą mokomąją medžiagą. Karantiną sutikome pilnai pasiruošę. Daugelio metų įdirbis dabar atsiperka su kaupu. Teorinės paskaitos vyksta per ZOOM. O praktinės išmokstamos irgi per ZOOM. Tai, kad kilo poreikis mokytis nuotoliniu būdu, pasirodo, tik į gera. Prasiplėtė galimybės parodyti mazgų rišimą ir navigacinių uždavinių sprendimą "kaip pro mikroskopą". Per kompiuterio web kamerą, nukreiptą į jūrlapį, rodomi visi veiksmai su liniuote, cirkuliu ir matlankiu. Belieka valandai susirinkti klasėje per pusę padalintoms grupėms, kad pabandyti viską atlikti savarankiškai. Reikia konstatuoti, kad vis daugiau žmonių per karantiną pasirenka sprendimą mokytis. Tai saugu, naudinga ir nenuobodu.


Mokytis kartu yra įdomiau, nei vienam
2020-12-19. KBM šiandien linki savo mokiniams jaukių Šv. Kalėdų ir linksmų Naujųjų Metų. Atėjo šventinė pertrauka ir laikas atsigręžti į nueitą kelią. Per keistus 2020-us metus mokyklos dėstytojai Vilniuje ir Klaipėdoje tobulai įvaldė nuotolinių paskaitų technologijas, išsprendė praktinių užduočių mokymo metodikas. Jei kovo mėnesį buvo ištikęs lengvas šokas, tai jau metų pabaigoje mokymo procesas atsigavo. Saugokite save ir savo artimuosius.

Nuotolinė takelažo pamoka.

Nuotolinė navigacijos pamoka.

2021-01-19. Šiandien TAR duomenų bazėje paskelbti nauji reikalavimai Pakrančių jachtų vadams, patvirtinti LBS Taryboje 2020.12.08 dieną. Nuo 2021.07.01 laikant Pakrantes bus privaloma turėti Vidaus vado diplomą, o laikant Atvirą jūrą - turėti Pakrančių diplomą.


2021-02-04. Knygynuose pasirodė vadovėlio "Kreiserinis buriavimas" II-as leidimas. https://www.knygos.lt/lt/knygos/kreiserinis-buriavimas/ .


2023-04-23. KBM "Manevravimo ribotose erdvėse ir šartavimosi kursai" vyksta Trakuose. Dažniausiai šeštadieniais. Nuo 10:00 iki 17:00. Oreintacinė kaina žmogui 160€. Maksimum 4 žmonės vienu metu. Registracijai spauskite čia, užpildykite, Copy-Paste į elektroninį laišką su adresu miroslavasu@gmail.com.
         Tai vienos dienos, 7-ių valandų kursas. Po registracijos gausite laišką su sąskaitos rekvizitais. Apmokėję kursus gausite 9-ių lapų pasiruošimo mokymams instrukciją, kurią reikės perskaityti prieš kursus.
         Šie mokymai naudingi ne tik buriuotojams, bet ir žvejams. Variklai panašūs, valdymas taip pat. Plauksite Norvegijoje žvejoti, ar Graikijoje buriuoti? Galite Lietuvoje pasiruošti. Ir nebūtinai reikia siekti tobulai viską išmokti. Visas šeštadienis jachtoje ant vandens, nesėdint ir nežiopsant, o valdant ją - tai geriausias poilsis su nauda, koks tik gali būti.